avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... probleme cu actele auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

probleme cu actele auto

Buna seara,am o mare problema,acum ceva timp am cumparat o masina adusa din franta de catre o persoana care a vandut-o la randul lui altei persoane care a scos nr rosii fara a o declara la financiar,aceasta pers.a-2-a a vandut-o unei a 3-a pers. care a scos nr rosii dar fara sa o inregistreze la financiar, eu acum vreau sa o inmatriculez dar nu pot fara certificatul fiscal din cate am inteles de la cineva dar aici apare o mare dilema, DE CE SA AM NEVOIE DE CERTIFICATUL FISCAL ATATA TIMP CAT NICIUNUL DINTRE EI NU A INREGISTRAT-O LA FINANCIAR? va rog mult da-ti-mi o rezolvare daca se mai poate face ceva sau nu, adik daca pot sa inscriu masina sau nu., va astept cu un raspuns sincer ,cu stima.
Cel mai recent răspuns: ContSters122901 , utilizator 19:36, 7 Mai 2010
Cu siguranta, veti primi explicatii concrete , de la biroul de inmatriculari auto. Prezentati-va cu actele masinii, va vor spune de ce mai aveti nevoie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat fiscal-problema inmatriculare justinn justinn Buna seara, va prezint o problema (destul de neplacuta) la care, sper din tot sufletul sa-mi dati o rezolvare: La data de 6.12.2013 am cumparat un autoturism ... (vezi toată discuția)
Obținere fiscal auto Marina tud Marina tud Bună ziua,am nevoie de informații reale din partea dvs.Vreau să înmatriculez o mașină pe care am cumpărat-o (aparent cu fiscal ,dar în realitate fără ... (vezi toată discuția)
Nedumerire inmatriculare masina cu numere rosii expirate Ciumpy94 Ciumpy94 Buna seara ! Doresc sa cumpar un autoturism adus din Spania in urma cu 4 ani , care a stat timp de 2 ani abandonat in fata blocului , vandut apoi mai departe ... (vezi toată discuția)