Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii BAZA CALCUL CONCEDII MEDICALE COD 01
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

BAZA CALCUL CONCEDII MEDICALE COD 01

Daca am un salariat care este in concediu medical 4 luni succesiv, fara intreruperi pe acelasi cod (01) si acelasi diagnostic, baza de calcul va ramane cea stabilita initial(la primul calcul de C.M.- media celor 6 luni anterioare)si nu se modifica de la luna la luna in functie de veniturile realizate inclusiv in perioada de
C.M.
In ce situatii se poate modifica baza de calcul?
baza de calcul pt fiecare luna din cele 4 in care salariatul a fost bolnav , este aceea stabilita initial la data intrarii in concediu medical, respectiv media celor 6 luni cum spuneti.