Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... acte necesare pentru a iesi cu un copil minor de 2 ani ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

acte necesare pentru a iesi cu un copil minor de 2 ani din tara(in Italia)

buna ziua,va deranjez si eu cu o intrebare:Ce acte imi trebuiesc pentru a iesi din tara cu fetita noastra de 2 ani?
Plecati singura sau si cu tatal minorei?
Sunteti casatorita sau divortata/necasatorita cu tatal minorei?

Daca plecati singura aveti nevoie de pasaport pt micuta si hotararea de incredintare def. si irevoc. sau procura din partea tatalui.
Daca plecati impreuna cu el nu aveti nevoie decat de pasaportul ei.
multumesc frumos pt raspuns, mergem impreuna cu tatal suntem casatoriti, deci ne trebuie doar pasaport pt fetitza