Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Imputatia platilor facuta de administratorul judiciar
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Imputatia platilor facuta de administratorul judiciar

Buna dimineata,

Va rog sa ma ajutati cu un temei legal (daca exista) privind respectarea destinatiei platilor facute de administratorul judiciar pentru o societate in insolventa.
Speta e cam asa: exista o conventie intre parti privind imputatia platii pe diverse contracte iar administratorul judiciar a platit in mod expres intr-un anumit contract. Sunt obligata sa ii respect decizia in contra conventiei (eu creditor)? Pe ce temei?
Multumesc,
Buna seara .
Ordinea platilor sumelor datorate,din conturile debitorului,se efectueaza conform prevederilor Legii nr.85/2006.
Multumesc,
Imi puteti indica articolele la care va referiti?
Nu exista plan de reorganizare aprobat.