Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Organizare Tombola
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Organizare Tombola

Buna ziua!
Suntem o firma ce prestam servicii de telecomunicatii si am dori sa organizam o tombola cu un singur castig lunar in bani.
Singura conditie pe care trebuie sa o indeplineasca oamenii pentru a participa la tombola este sa devina clientii nostrii, fara a percepe o taxa suplimentara.
Consideram ca ne incadram in art 11, lit c din O.G 77/2009.
Intrebarile noastre sunt:
1. Care este procedura legala pe care trebuie sa o urmam?
2. Din punct de vedere legal, comisia de validare a castigatorilor, trebuie sa contina vreun reprezentant legal(notar)?
3. Ce taxe trebuie sa achitam?
4. premiul; pe care il oferim se impoziteaza? Care este procentul de impozitare?
Va rugam daca se poate sa ne dati o mana de ajutor!
Va multumim anticipat!
Cu deosebita stima!
consultati OUG nr. 77/2009 privind organizarea si exploatarea jocurilor de noroc:
www.avocatnet.ro/content/art...
veti gasi si conditii (art 12) si taxe (Art 13, 14...)
O zi buna!