avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 377 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Organizare Tombola
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Organizare Tombola

Buna ziua!
Suntem o firma ce prestam servicii de telecomunicatii si am dori sa organizam o tombola cu un singur castig lunar in bani.
Singura conditie pe care trebuie sa o indeplineasca oamenii pentru a participa la tombola este sa devina clientii nostrii, fara a percepe o taxa suplimentara.
Consideram ca ne incadram in art 11, lit c din O.G 77/2009.
Intrebarile noastre sunt:
1. Care este procedura legala pe care trebuie sa o urmam?
2. Din punct de vedere legal, comisia de validare a castigatorilor, trebuie sa contina vreun reprezentant legal(notar)?
3. Ce taxe trebuie sa achitam?
4. premiul; pe care il oferim se impoziteaza? Care este procentul de impozitare?
Va rugam daca se poate sa ne dati o mana de ajutor!
Va multumim anticipat!
Cu deosebita stima!
Cel mai recent răspuns: ContSters149 , utilizator 12:37, 21 Mai 2010
consultati OUG nr. 77/2009 privind organizarea si exploatarea jocurilor de noroc:
www.avocatnet.ro/content/art...
veti gasi si conditii (art 12) si taxe (Art 13, 14...)
O zi buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tombola the_question the_question Buna ziua.Am si eu o problema. Situatie e in felul urmator : am o firma(un SRL),am cumparat pamant si am construit o casa pe firma. Asadar,casa apare in ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, dacă organizatorul (firmă - srl) unui concurs nu ... alexei2020 alexei2020 Dacă organizatorul (firmă - srl) unui concurs nu respectă regulamentul oficial al concursului ce se poate întâmpla? Poate fi tras la răspundere? Unde mă ... (vezi toată discuția)
Tombola cu premiu in bani I.C. I.C. Un grup de prieteni contribuie fiecare cu o suma. Suma stransa va ajunge in urma unei trageri la sorti la unul din ei. .As vrea sa stiu daca aceasta tombola ... (vezi toată discuția)