Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cerere preschimbare termen la Registrul Comertului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cerere preschimbare termen la Registrul Comertului

Vreau sa formulez o cerere de preschimbare a termenului la Registrul Comertului intr-un dosar care s-a amanat. Intrebarea mea este daca cererea trebuie facuta pe un formular special sau nu? Si care ar fi temeiul legal?

Va multumesc,
Au un formular. Tin minte ca m-au pus odata sa completez unul desi aveam o cerere redactata. La rubrica motive am scrsi " conform anexa" si mi-am capsat cererea mea de fomularul lor ...de lene sa mai copiez.

Motivarea in fapt conteaza. Cea in drept cred a e tot 153 alin 3 c. p.c.
Cererile de preschimbare a termenului la Registrul Comertului pe care le-am depus le-am redactat eu.....cand au vazut ca e cerere de preschimbare a termenului nici nu s-au mai uitat....ceea ce nu mai stiu este daca am mai platit ceva acolo..dar va vor anunta,

Bafta,
Va multumesc pentru raspunsuri,