Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... numar inregistrare decizie concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

numar inregistrare decizie concediere

Daca o decizie de incetare cim nu are numar de inregistrare, pentru ca societatea nu a vrut sa-i dea numar de inregistrare, decizia nu e valabila in fata instantei?
daca decizia este semnata de ambele parti este valabila.
ideal ar fi sa fie inscrisa si la itm
dana.drambarean1 a scris:

daca decizia este semnata de ambele parti este valabila.
ideal ar fi sa fie inscrisa si la itm

Decizia nu se semneaza de catre salariat .... fara numar si data de emitere nu cred ca se poate depune o astfel de decizie la ITM.
pur si simplu nu au vrut sa dea numar inregistrare. Dar angajatul a semnat pe toate exemplarele si apus data luarii la cunostinta. Societatea nu a trimis actele la aITM.
Vrea probabil sa o revoce. Poate fara accepyul angajatului? Nu vrea sa ii incheie nici cartea de munca.
Da, angajatorul poate revoca decizia de concediere ... este un act de vointa unilateral din partea lui si nu trebuie acceptul salariatului.
Dar, privind in oglinda inseamna ca un angajat poate sa-si dea demisia cand vrea, si sa o revoce cand vrea? e tot un act unilateral.