avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere fara examen
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere fara examen

Stie cineva ce s-a hotarat la Congres in legatura cu admiterea fara examen pana la adoptarea proiectului de modificare a L. 51/1995.
Cel mai recent răspuns: ContSters128473 , utilizator 19:42, 26 Iulie 2010
Deocamdata nu am aflat nimic din ce s-a discutat la Congres.:(

Urmariti site-ul UNBR-ului,poate se gandesc sa ne comunice si noua ceva.
La Baroul Bucuresti se intruneste astazi Consiliul pentru a discuta cererile de admitere fara examen.
Asteptam vesti, de la cei care au depus deja dosarele....
La Baroul Sibiu au fost depuse in jur de 20 de dosare. Pe la inceputul lunii viitoare e posibil sa avem un raspuns.

Alte discuții în legătură

Intrebare referitoare la baroul bucuresti andabej andabej Sau, mai bine zis, intrebari: 1. In calitate de consilier juridic definitiv cu peste 5 ani vechime pot intra in Barou ca avocat definitiv, dupa sustinerea ... (vezi toată discuția)
Cum devii avocat daca esti consilier juridic? CARMEN_LUCIANA2000 CARMEN_LUCIANA2000 sunt consilier juridic, am 2 ani si 8 luni vechime ca si consilier juridic la o primarie si as vrea sa stiu cum pot deveni avocat. se ia in considerare aceasta ... (vezi toată discuția)
Oug 159/2008 a fost declarata neconstitutionala!!! MIHAI GRIGORE MIHAI GRIGORE Prin Decizia nr. 109 / 09.02.2010 pronuntata in dosarul nr. 3324D/2009, Curtea Constitutionala a ADMIS EXCEPTIA DE NECONSTITUTIONALITATE A DISPOZITIILOR O.U.G. ... (vezi toată discuția)