avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 275 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... vanzare locuinta- implementare proiect fonduri ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

vanzare locuinta- implementare proiect fonduri europene?

cunosc pe cineva care nu are banii cu care sa se extinda in afacere (profitabila ), deoarece a investit de curand in alta care e la inceput(putea sa o faca pe fonduri dar nu a stiut)......
........pt a face rost de bani(cei macar pentru prima etapa de implementare--40.000e), si-ar vinde locuinta stiind ca o va recupera din acea afacere pe care ar vrea sa o dezvolte si o face cu succes de 10 ani...
.....merita sa faca asta?
.....daca e cineva care a primit aprobarea de finantare si imi raspunde sincer....merita sau nu ?
multumesc
Cel mai recent răspuns: cipri_h , utilizator 10:34, 25 Iunie 2010
Fiecare trebuie sa isi analizeze propria situatie
Nu stiu daca merita sau nu merita
Trebuie in primul rand sa vada daca poate accesa si in ce conditii poate accesa fonduri
Orice afacere are riscurile ei
In cea ce priveste finantarea, eu consider ca ar trebui sa aiba mai multi bani nu doar pentru prima etapa, deoarece in cazul acestor cazuri de cele mai multe ori e nevoie ca beneficiarul sa faca cheltuiala din surse propri si apoi urmeaza sa ii fie decontata cheltuiala
Bafta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se dau fonduri nerambursabile 100%? dydy16 dydy16 se dau fonduri nerambursabile 100%?---daca da....pe ce domeniu. -cate puncte de lucru pot deschide ? -cat este aportul meu din proiect? -trebuie sa am ... (vezi toată discuția)
Fondurile europene -- pentru cine, pentru ce si cum? Sov Consulting Sov Consulting Deschid aceasta tema de discutie pentru ca activitatea de intocmire si implementare a proiectelor cu (co-)finantare europeana, strans legata de domeniul ... (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile - accesare - conditii Galan Viorel Galan Viorel Ma numesc Galan Viorel, si doresc sa deschid o societate, respectiv o afacere. Cum pot face rost de fonduri pentru a-mi face debutul afacerii ? Am auzit o ... (vezi toată discuția)