Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce tip de societate ar trebui infiintat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce tip de societate ar trebui infiintat?

Ce tip de societate ar trebui infiintat (en-gros,de distributie)daca doresc sa comercializez legume si fructe direct de la domnii care detin carnete de producatori ,ptr ca am inteles ca cei cu carnete de producatori nu iti elibereaza facturi?
Un srl cu unul sau mai mulţi asociaţi în care să aveţi activităţi de comerţ en gros şi en detail.