Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... firma in programul feadr masura 312
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

firma in programul feadr masura 312

daca firma e inscrisa in acest program si proiectul i-a fost acceptat iar in proiect e prevazut ca prin acest proiect se creaza 5 noi locuri de munca, firma nu mai poate avea alti angajati in plus?
Desigur ca poate. Indicatorii asumati prin proiect/contract sunt de nivel minim, nimic nu va opreseste sa-i depasiti.

Penalizarea apare atunci cand va situati sub indicatorii asumati.
Poate
Asa cum a spus colegul de forum de mai sus e vb de indicatori minimi
Acestia va trebui sa ii pastrati pe perioada de implementare a proiectului plus 5 ani
Bafta
Obligatia de a pastra 5 ani se refera la investitie (si e valabil pentru PNDR) si nu neaparat la fiecare indicator.

Pentru perioada de masurare/pastrare a indicatorilor asumati trebuie sa va referiti la prevederile contractului de finantare.