Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Punerea in functiune a unei investitii in curs
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Punerea in functiune a unei investitii in curs

expertul cat o fi ele de expert nu poate face declasarea unui mijloc fix,care nu este mijloc fix,pentru ca este investitie in curs.
Cred ca trebuie sa receptionati investitia ,partial terminata si apoi sa vindeti.
Cred că trebuie recepţionată investiţia în stadiul în care se află iar instalaţia sau ce rezultă, datorită faptului că nu este terminată şi nu poate fi vândută în stadiul acesta se dezmembrează şi apoi de vinde fie ca piese, fie la fier vechi dacă piesele nu mai pot fi folosite.