Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Costul redactarii unei TRANZACTII
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Costul redactarii unei TRANZACTII

Am ajuns la un acord cu reclamantul si avem de incheiat o tranzactie civila cu ipoteca (mai precis eu garantez cu un teren ca ii voi returna suma de bani pe care i-o datorez).Cat poate cere un avocat pentru redactarea unei astfel de tranzactii?
Multumesc tuturor
Nu am inteles ce anume tranzactie vreti sa incheiati.
Onorariile se stabilesc liber de catre fiecare avocat, dupa cum apreciaza munca pe care o va desfasura.
Luati legatura cu un avocat, prezentati injscrisurile si explicati ce anume act vreti sa incheiati si va va spune care este onorariul.