Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma suspendata si plati catre leasing
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma suspendata si plati catre leasing

Buna ziua,

Am o masina in leasing pe firma si doresc sa suspend firma. Se mai pot face plati catre leasing cu firma suspendata.

Multumesc,
Alina
Da .... Bani sa fie.
si cum inregistreaza facturile in contabilitate?
ca nu poate emite si nici inregistra facturi daca are activitatea suspendata.

La suspendarea activitatii nu aveti voie sa aveti venituri , dar cheltuieli puteti avea.
venituri la facturile emise inainte de suspendare poate avea. dar cum justifici banii cheltuiti daca nu ai activitate?
Nici nu e nevoie sa ii justific , faptul ca numai am activitate si suspend activitatea nu inseamna ca firma de leasing ma va amana cu plata datoriei pana la reluarea activitatii.