Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Forfetar-firma de start up
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Forfetar-firma de start up

Anul trecut stiu ca nu era forfetar pentru firmele de start up, anul acesta sa schimbat ceva?
Da
In cursul anului nu se plateste forfetar, dar la sfarsitul anului se face confruntarea cu impozitul minim aferent perioadei de functionare si se plateste cel mai mare.
ce intelegeti prin "firma start-up" ?