Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Cheltuieli Deductibile inregistrate de SRL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Cheltuieli Deductibile inregistrate de SRL

Buna ziua,
doresc informatii cu privire la cuantumul si tipurile de cheltuieli deductibile pe care le poate face o societate comerciala avand cod CAEN 7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management.

Doresc sa ma asigur ca, legea privind deductibilitatile facute de o societate este cea inscrisa in Cod fiscal Titlu II, Capitolul 2, Calculul profitului impozabil, Art. 21 Cheltuieli.
Va multumesc.
da; vedeti si normele ; sunt si acolo precizari importante
[ link extern ]