Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... valabilitate adeverinta medicala apt de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

valabilitate adeverinta medicala apt de munca

Pe ce perioada este valabila adeverinta medicala cu specificatia "apt de munca", sau "a servi la somaj"?
Din cate mi s=a spus mie astfel de adeverinte sunt valabile 6 luni.
Am dat examen la primarie pe un post de consultant si de acolo stiu.
ALOFM Focsani zice ca are 30 de zile, eu stiam 2 luni dar nu sunt sigur. E pentru somaj.
Cine da mai mult? :))
w0lfshad3, utilizator
30 de zile zicea si doctorita de aici, asa c-am rezolvat-o si pe asta.
O litera de lege tot n-am.
w0lfshad3, utilizator