avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... valabilitate adeverinta medicala apt de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

valabilitate adeverinta medicala apt de munca

Pe ce perioada este valabila adeverinta medicala cu specificatia "apt de munca", sau "a servi la somaj"?
Din cate mi s=a spus mie astfel de adeverinte sunt valabile 6 luni.
Am dat examen la primarie pe un post de consultant si de acolo stiu.
ALOFM Focsani zice ca are 30 de zile, eu stiam 2 luni dar nu sunt sigur. E pentru somaj.
Cine da mai mult? :))
Ultima modificare: Miercuri, 21 Iulie 2010
w0lfshad3, utilizator
30 de zile zicea si doctorita de aici, asa c-am rezolvat-o si pe asta.
O litera de lege tot n-am.
Ultima modificare: Joi, 22 Iulie 2010
w0lfshad3, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valabilitatea unui bilet de trimitere Silvia  Aldea Silvia Aldea Va rog frumos, imi puteti spune si mie [b]care este valabilitatea unui bilet de trimitere eliberat de catre medicul de familie (din punct de vedere al ... (vezi toată discuția)
Suspendarea somajului in perioada de concediu medical lunajoy lunajoy as dori sa stiu daca in perioada in care beneficiez de somaj pot sa-mi iau concediu medical (vezi toată discuția)
Concediere gravida , continuitate cu somaj? andyc76 andyc76 Buna ziua. As dori un raspuns cat mai repede pt ca rmeaza sa semnez niste acte azi la ora 11. Voi fi concediata deoarece se desfinteaza postul meu, sunt ... (vezi toată discuția)