Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inchidere venituri si cheltuieli
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inchidere venituri si cheltuieli

buna ziua
am si eu o nelamurire,stie cineva daca momentan este obligatoriu inchiderea lunara a veniturilor si cheltuielilor si daca da ,ce act normativ prezice acest lucru,ca n-am gasit nicaieri acest lucru
multumesc mult
hmm...eu ma gandesc ca e obligatoriu sa inchizi conturile de venit si pe cele de cheltuieli pentru ca in functie de rezulatul lor poti afla profitul sau pierderea...iar daca-i profit trebuie sa platesti impozit..asa ca ar cam trebui sa le inchizi..
da dar imp.pe profit il platesti trimestrial si atunci poti sa inchizi nu ? eu am intrebat daca terbuie inchis lunar ?
astept si alte pareri
multan