Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... tichete pentru iulie facturate in august
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

tichete pentru iulie facturate in august

Buna ziua,

Am si eu problema legata de tichetele de masa si impozitarea lor. Luna aceasta am comandat tichetele aferente lunii iulie abia in 2 august si in consecinta si factura a venit cu data de 2 august. As dori sa stiu cum se reflecta acest lucru in contabilitate in conditiile in care eu le voi impozia tihetle in luna iulie si factura este cu luna august. Am sunat si la firma care mi-a emis factura si le-am propus sa anulam factura si sa o refacem cu luna iulie, dar mi-au raspuns ca nu se poate.

Va rog mult sa ma ajuati.
Multumesc anticipat!
factura in contabilitate o inregistrezi asa cum este in august;
salariatilor le dai tichetele pt luna iulie si atunci le opresti si impozitul tot pt luna iulie.
E simplu .
Multumesc mult pentru raspuns!