Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... legea clauzelor abuzive
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

legea clauzelor abuzive

am si eu o intrebare si anume:
am un contract pe 2 ani cu romtelecom ( contractul expira in martie 2011)
vreau sa rezilizez contractul cu dansi pentru ca imi mut domiciliul
am vorbit la telefon cu un operator care mi-a spus ca pot sa rezilizez dar trebuie sa le platesc o taxa de reziliere plus abonametul pana la sfarsitul perioadei contractuale
ce pot sa fac ca sa nu platesc acesti bani ( suma ajunge in jur de 230 euro)

multumesc
Daca nu ati beneficiat de nicio promotie pentru acest contract, nu au voie sa va ceara taxa de reziliere. Daca va aflati in aceasta situatie, sesizati-i in scris si apoi sesizati OPC.
elena138, utilizator
Asa cu a spus si Elena nu au dreptul sa va ceara taxe de reziliere. Faceti o notificare de reziliere, luati numar de inregistrare si in cazul in care nu se rezolva pe cale amiabila apelati la ANPC.