Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Asociatii de Proprietari
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Asociatii de Proprietari

Buna ziua,in legatura cu noul cod fiscal pentru Asociatiile de Proprietari as dori sa imi raspundetila urmatoarele intrebari :
-se mai poate face conventie civila si de care pentru administrator si ingrijitor,sau numai contract de munca?
-in cazul in care administratorul are loc de munca cu carte de munca ce trebuie sa achite catre Stat?
-in cazul in care administratorul este pensionar ce trebuie sa achite catre Stat
-la fel daca ingrijitorul si cenzorul sunt pensionari si ce fel de contracte se pot face cu acestia(conventii civile sau contracte de munca)
Va multumesc anticipat si astept cat mai urgent raspunsurile.
Conventia civila nu mai exista de mult...
avocat Cristina Popescu