Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... o intrebare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

o intrebare

Buna asa vrea si eu sa stiu am un credit de nevoi personale fara garantii sau giranti ,de 7 luni am ramas somer si inca nu mi-am gasit de lucru si nemai avind un venit constant nu am mai putut plati rata la banca ,eu stau cu mama mea casa este pe numele bunicii din partea mamei,a venit un domn executor judecatoresc spunea ca este si mia spus sa plates ca daca nu va lua bunurile din casa bunuri care sunt ale mamei eu nu am chiar nimica si sa faca mama dovada cu chitante de bunurile aflate in casa chitante care nu le are pt ca nu lea pastrat ,as dori si eu rapuns ce se poate intimpla in cazul asta. va multumes mult.
e foarte important ce contine contractul semnat cu banca, pentru acel credit de nevoi personale.Este de inteles cum a ajuns executorul judecatoresc la adresa mentionata pe actul de identitate,implcit pe contractul semnat cu banca, insa executarea efectiva, data fiind inexistenta garantiilor sau a girantilor.
As sugera o discutie cu banca,chiar daca pare tardiva, in care expusa situatia-dovedita cu acte si o solicitare de esalonare a platilor.