Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ajutor.Sunt cercetata in stare de libecrate pt 143/2000
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ajutor.Sunt cercetata in stare de libecrate pt 143/2000

iwishallthebest, utilizator
posibilitati, insa scazute sunt sa obtineti o pedeapsa cu suspendare insa va trebuie un avocat care sa va apere interesele. Va doresc mult succes.
av zaharia Florin
Trebuie neaparat sa va apere interesele un avocat f. bun. Hm .. Neplacuta situatie.. Pacat... Poate, la individualizarea pedepsei se va avea in vedere, faptul dovedit ca ati devenit "curata", de sinceritatea si.. atitudinea in timpul cercetarii si urmaririi penale..
Mult succes
Angajati urgent avocat.Nu exista posibilitatea unei amenzi penale sau unei pedepse in folosul comunitatii. Banuiesc ca incadrarea dvs. este pe art.2 al.2 unde pedeapsa este de la 10 - 20 ani.
Art. 2. – (1) Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, oferirea, punerea în vânzare, vânzarea, distribuirea, livrarea cu orice titlu, trimiterea, transportul, procurarea, cumpararea, detinerea ori alte operatiuni privind circulatia drogurilor de risc, fara drept, se pedepsesc cu închisoare de la 3 la 15 ani si interzicerea unor drepturi.
(2) Daca faptele prevazute la alin. (1) au ca obiect droguri de mare risc, pedeapsa este închisoarea de la 10 la 20 de ani si interzicerea unor drepturi.

Exista insa posibilitatea reducerii la jumatate a limitelor de pedeapsa in anumite conditii pe care le prevad art.16.
Art. 16. – Persoana care a comis una dintre infractiunile prevazute la art. 2-10, iar în timpul urmaririi penale denunta si faciliteaza identificarea si tragerea la raspundere penala a altor persoane care au savârsit infractiuni legate de droguri beneficiaza de reducerea la jumatate a limitelor pedepsei prevazute de lege.
Numai un avocat care studiaza situatia la cald poate formula o aparare pe masura.:sorry:
Ati si consumat sau doar comercializat???
simonette12 a scris:

Angajati urgent avocat....
...Exista insa posibilitatea reducerii la jumatate a limitelor de pedeapsa in anumite conditii pe care le prevad art.16.
Art. 16. – Persoana care a comis una dintre infractiunile prevazute la art. 2-10, iar în timpul urmaririi penale denunta si faciliteaza identificarea si tragerea la raspundere penala a altor persoane care au savârsit infractiuni legate de droguri beneficiaza de reducerea la jumatate a limitelor pedepsei prevazute de lege.
Numai un avocat care studiaza situatia la cald poate formula o aparare pe masura.:sorry:

Urmati indicatiile d- nei Simonette12!
Vreti reducere pedeapsa? Atunci, denuntati!
Ati intrat intr- un cerc vicios, din pacate!