Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ALOCATIE COPII
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ALOCATIE COPII

in urma divortului am obtinut custodia, de aproape 6 luni eu nu mai beneficiez de alocatia de stat, alocatia acum vine pe numele sotului si cu CNP-ul meu, unde ma pot adresa? Am si am avut domiciliul in Ilfov.
mai intai ar trebui sa vorbiti cu fostul sot sa ii solicitati sa va trimita alocatia.in cazul unui refuz, puteti sa il dati in judecata.