Forum Discuţii juridice Executare silită pret apartament scos la licitatie
Discuție deschisă în Executare silită

pret apartament scos la licitatie

Cum se calculeaza valoarea de la care va incepe licitatia in cazul unui apartament executat silit?
Se face expertiza.
Si la pretul de expertiza?Ramane pretul de expertiza sau cota parte din acesta?
Pretul imobilului poate scadea in conditiile legii.
Si care sunt aceste conditii ale legii?De exemplu eu am un aprtament care face pe piata 180.000 lei.La expertiza 120.000 lei.Care ca fi pretul aproximativ de pornire la licitatie in cazul executarii silite?Nu am mentionat ca am o datorie de 12.000 lei:)).Asta e dar nu o pot plati in 15 zile.
aadriana, utilizator
Prima licitatie: 120.000 lei. De la a doua incolo pretul de pornire este 75% din 120.000. Daca vin minim 2 persoane se vinde la cel mai mare pret oferit, de la a 2 licitatie incolo.