Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prelungire termen pt act aditional oug 50?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prelungire termen pt act aditional oug 50?

Buna ziua, am un credit la RBS. Pentru ca nu am primiti nici notificare de la banca am fost personal azi si am cerut actul aditional pt modificare contractului, dar cei de la banca mi-au spus ca au o directiva interna in care se prelungeste pana pe 29 septembrie incheierea actelor aditionale? Este valabila sau e o tactica de inducere in eroare???
Mergeti si refuzati in scris intrarea in vigoare a oricarei modificari contractuale, intrucat nu vi s-a pus la dispozitie actul aditional in termenul legal. Reclamati la protectia consumatorilor situatia.