avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... poti lua in concesiune un teren de la primarie in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

poti lua in concesiune un teren de la primarie in vederea construirii unei locuinte?

este posibil ca o persoana fizica (2 tineri casatoriti) sa i-a un teren in concesiune de la primarie in vederea construirii unei locuinte?
Cel mai recent răspuns: Cosmin Isacescu , Avocat 22:19, 19 Septembrie 2010
Daca primaria are terenuri disponibile exista aceasta posibilitate prevazuta de legea 50/1991.
Conform legii se poate fara nici o problema. Lg 50/1991.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concesiune - riscuri bogdanfinante bogdanfinante am o rugaminte , stie cineva avizat ce riscuri sint la cumpararea unei concesiuni pt un teren? multumesc anticipat:O (vezi toată discuția)
Concesionare teren agricol si intravilan de la primarie bukinst bukinst In ce conditii se poate concesiona teren agricol in extravilan precum si o parcela de teren intravilan pentru constructia unei case. Trebuie licitatie sau se ... (vezi toată discuția)
Legea 15/2003 BO BO LEGEA 15/2003 da dreptul tinerilor intre 18 si 35 de ani sa ceara primariilor de care apartin un teren in vederea construiri unei locuinte etc.eu si sotul meu ... (vezi toată discuția)