Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... poti lua in concesiune un teren de la primarie in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

poti lua in concesiune un teren de la primarie in vederea construirii unei locuinte?

este posibil ca o persoana fizica (2 tineri casatoriti) sa i-a un teren in concesiune de la primarie in vederea construirii unei locuinte?
Daca primaria are terenuri disponibile exista aceasta posibilitate prevazuta de legea 50/1991.
Conform legii se poate fara nici o problema. Lg 50/1991.