Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Pot sa imi reziliez contractul de internet
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Pot sa imi reziliez contractul de internet

Imi pot rezilia contractul de internet chiar daca am 5 luni de la incheierea lui si miau dat si modem gratui in exploatare?
depinde de clauzele inserate in contract.
Da am o clauza de reziliere de 200 Ron ca am mai mult de 3 luni de contrct si mai putin de 6 luni.Dar agentia mia cerut 165E. are dreptul asta sau nu?
Daca intentionati rezilierea contractului inanite de decaderea terenului prevazut,este legala impunerea unei clauze de reziliere
Pai atunci ar trebui sa platesti doar cei 200 de ron plus serviciile de care ai beneficiat gratuit sau la promotie..asadar e posibil ca suma sa ajunga la 165 EUR..citeste cu atentie contractul.