Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cenzor la asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cenzor la asociatie de proprietari

As dori sa ma lamureasca cineva despre situatia in care o persoana este cenzor la o asociatie de proprietari in baza unei conventii civile, adica: ce contributii se platesc, cine le declara si plateste si cum se declara. Mentionez ca ca unul din cenzori este salariat la alta firma, iar altul este pensionar. #-o
multumesc anticipat
adydeni a scris:

As dori sa ma lamureasca cineva despre situatia in care o persoana este cenzor la o asociatie de proprietari in baza unei conventii civile, adica: ce contributii se platesc, cine le declara si plateste si cum se declara.

Art 33 di L nr 230/2007 (1) Cenzorul sau comisi ade cenzori ai asociatiei de proprietari pot fi remunerati pe baza unui contract de mandat,conform hotararii adunarii generale a proprietarilor,la data adoptarii bugetului anual de venituri si cheltuieli
Multumesc pentru raspuns.
Dar referitor la contractul de mandat ce contributii se platesc, cine le declara si plateste?