Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cum pot determina vecinii sa nu mai incendieze ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cum pot determina vecinii sa nu mai incendieze uscaturile?

Locuiesc in mediul rural,si m-am saturat ca la inceputul primaverii si toamnei sa mai respir(si daca ar fi numai atat) fumul facut de vecini cu ocazia curatarii gradinilor.Am discutat de mai multe ori cu ei,i-am inteles ca nu le poti scoate din creier ceea ce au facut la rand timp de 80 de ani.Le-am explicat ca traim intr-o alta lume,ca trebuie sa evolueze si ei,sa nu se mai raporteze ca traiesc in trecut.Vreau sa stiu ce lege reglementeaza incendierea controlata a gradinilor in sistemul rural.
Adresati-va Garzii de Mediu din judetul dvs.