Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ridicare auto de pe spatiul verde
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ridicare auto de pe spatiul verde

Buna ziua,
Am sa incerc sa va expun speta in cateva cuvinte:
In spatele blocului nostru exista o parcare neamenajata unde aveam o masina parcata.
In timp ce noi eram in concediu, parcarea a fost amenajata de catre SC RECON SA.
Pentru a putea lucra, aceasta firma a ridicat toate masinile care erau parcate ducandu-le in alta parte. Masina noastra a fost pusa la cativa metri, intr-o zona de spatiu verde. Vineri cand ne intorceam din concediu, suntem sunati de catre un vecin si aflam ca masina noastra a fost ridicata de firma care se ocupa cu ridicari auto in Brasov.
Intrebare: Cum pot contesta acest lucru, in conditiile in care nu eu am parcat neregulamentar ci firma care s-a ocupat de amenajarea parcarii?
Va multumesc anticipat.
Trebuie facuta plangere impotriva procesului-verbal de contraventie in termen de 15 zile ,iar in aparare demonstrati cu inscrisuri, martori situatia care a fost.
sa faceti plangere la judecatorie impotriva procesului verbal.