Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... plata necuvenita cheltuieli comune
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

plata necuvenita cheltuieli comune

In anul 2009 mai precis luna mai m-am trezit afisata pe lista de plata la bloc cu o suma enorma iar la apa rece erau trecuti 45mc si la apa calda 33,lucru ce m-a exasperat si am facut o cerere catre presedintele asociatiei.Bineinteles ca mi-au spus verbal ca au fost pierderi si eu neavand apometre trebuie sa platesc intreaga suma.Am mers la Primarie si cu ajutorul acestora nu am mai aparut cu nici o restanta pana cum in 2010 luna septembrie cand imi trec iarasi o suma enorma. verbal mi-au spus ca e restanta de anul trecut. mentionez ca imediat mi-am pus apometre anul trecut si ca sant cu plata ultimei luni la zi. ce as putea face in atare situatie?
Sa reluati reclamatia la primarie. Se pare ca problema dv. devine din acuta, cronica!
Multumesc!Reclamatia atunci nu am facuto in scris.Totul s-a facut verbal.