Forum Discuţii diverse Versuri şi Epigrame ...de toamna
Discuție deschisă în Versuri şi Epigrame

...de toamna

Nu am nimic pregatit. In plus trebuie sa plec.Propun topic cu o tema generoasa : "toamna". Cuvinte (si derivate ale acestora ) propuse in context:
ruginie, frunza, vin, viţă, beci, oi, magar, ravasit, ravasitul oilor, alegeri tărzii, alegeri de toamna, toiag, blană, ploaie, bani, picură, pică, colorat, noroi, smoala, cer, vant, munte, curcubeu, copil, fantezie, frenezie, tărzie,criza, poame... toamna:)si cate si mai cate....(nu radeti) :PE...cel care scrie prima epigrama are dreptul sa propuna cuvantul (orice cuvant) pentru urmatoarea;) Ce spuneti?!

edit later :Astenie?!:">:closedtopic:

ContSters167247, utilizator
Factura a venit timida,
Cu multe cifre la total,
Bine ca-i bloc de caramida,
Si cu tevi groase, de pexal...:weg:

hanselline a scris:

Factura a venit timida,
Cu multe cifre la total,
Bine ca-i bloc de caramida,
Si cu tevi groase, de pexal...:weg:

Geaba-i de caramida blocul
Geaba-s tevile de pexal
Pe mine tot ma ia amocul
Cand bag mana-n buzunar.

Toate-s schimbatoare-n lume,
Doar naravurile... ba!

Toamna da la fiecare
O zi bruma, o zi soare
Pe unii mult ii rasfata
Iar la altii le da ceata
post cu dezlegare

Mancam peste, ca e bun:
Prajit, ciorba sau salata,
Ca de-acum pan' la Craciun,
Fara vin... doar apa plata!