Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Caen pentru comert cu detergenti
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Caen pentru comert cu detergenti

Buna ziua

La ce cod caen intra comercializarea de detergenti, solutii de curatare si lavete si alte accesorii?
Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie
Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi
produse de întreţinere
Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Comerţ cu ridicata al produselor chimice
???
Nici mie nu mi-e prea clar.
Solutia? Le folositi pe toate (daca ar fi sa luam in considerare cele scrise in CAEN la "fabricare", detergentii ar fi altceva decat produsele de intretinere...sau cel putin in capul lor).
CAEN Rev. 2 nu are explicatii ale activitatilor, asa cum avea vechiul cod CAEN.
Poate va aparea ceva de acum incolo.
Exista o carte editata de Monitorul Oficial cu codurile CAEN noi detaliate, exact cum era vechiul CAEN.
Eu am comandat-o prin posta, costa in jur de 35 lei. O puteti cauta pe site la Monitorul Oficial, cred ca la publicatii.
Din pacate, nu o am acum la mine sa raspund intrebarii .
Comerţ cu ridicata al produselor chimice 4675

Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc 4649

Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere 4644

Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie 4645