avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea \"micii reforme in justitie\" (accelerarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea "micii reforme in justitie" (accelerarea proceselor)

buna seara !
legea privind unele masuri pentru accelerarea solutionarii proceselor a fost aprobata ? e in vigoare ? daca da...care este numarul ei ?
ce ma intereseaza....in prezent este aplicabila prevederea conform careia evacuarile sunt interzise in perioada 1 decembrie - 1 martie? adica daca am o executare silita de facut, o evacuare....(mi s-a incuviintat deja executarea silita de catre instanta) mi-e teama ca pana cand va redacta judecatorul hotararea si pana o va pune in aplicare executorul...vine luna decembrie !
multumesc pt orice raspuns !
Cel mai recent răspuns: tudorioan , utilizator 23:49, 10 Octombrie 2010
este in stadiu de proiec, care va fi inaintat Parlamentului pentru dezbatere si adoptare, in procedura de urgenta.
Nu va faceti griji ,nu s-a adoptat nimic,sunt discutii doar pe marginea ei.
multumesc mult ! M-ati mai linistit putin!
"Domnii" sunt inca in faza de discutii!
Nu va faceti griji, in situatia dvs. executarea silita isi va produce efectele!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mãsuri pentru accelerarea soluþionãrii proceselor rodica_post rodica_post Măsuri pentru accelerarea soluţionării proceselor Sursa media.ro După o îndelungată dezbatere, accelerarea soluţionării proceselor a fost ... (vezi toată discuția)
Executari silite-evacuare pe timpul iernii? anamaria30 anamaria30 buna ziua!as dori sa stiu daca : 1-legea,prin care sunt stopate executarile silite pe perioada noiembrie-martie,se aplica si anul acesta. 2-daca aceasta lege ... (vezi toată discuția)
Executare silita cristina54 cristina54 Buna seara. Exista o lege care interzice executarea silita a unui imobil, pe perioada de iarna. Care este aceasta perioada sau se stabileste functie de ... (vezi toată discuția)