Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea \"micii reforme in justitie\" (accelerarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea "micii reforme in justitie" (accelerarea proceselor)

buna seara !
legea privind unele masuri pentru accelerarea solutionarii proceselor a fost aprobata ? e in vigoare ? daca da...care este numarul ei ?
ce ma intereseaza....in prezent este aplicabila prevederea conform careia evacuarile sunt interzise in perioada 1 decembrie - 1 martie? adica daca am o executare silita de facut, o evacuare....(mi s-a incuviintat deja executarea silita de catre instanta) mi-e teama ca pana cand va redacta judecatorul hotararea si pana o va pune in aplicare executorul...vine luna decembrie !
multumesc pt orice raspuns !
este in stadiu de proiec, care va fi inaintat Parlamentului pentru dezbatere si adoptare, in procedura de urgenta.
Nu va faceti griji ,nu s-a adoptat nimic,sunt discutii doar pe marginea ei.
multumesc mult ! M-ati mai linistit putin!
"Domnii" sunt inca in faza de discutii!
Nu va faceti griji, in situatia dvs. executarea silita isi va produce efectele!