Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cu ce articol trebuie sa inceteze CIM pentru a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cu ce articol trebuie sa inceteze CIM pentru a beneficia de somaj?

Cu ce art din codul muncii, pot sa imi inchei cartea de munca ca sa pot beneficia de somaj. Art 56 si 61 nu sunt valabile pt mine.
Art 65 (1) din Codul Muncii .
Beneficiati de indemnizatie de somaj daca va inceteaza CIM cu unul din urmatoarele articole din Codul muncii: art. 31 alin. (4.1), art. 56 lit. b), e), f), h) şi j), art. 61 lit. c) şi d), art. 65 alin. (1), art. 94 alin. (4).