Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... subventii caldura 2010
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

subventii caldura 2010

Bunica are 90 de ani, si are pensie de urmas 400, teren casa 3000mp. In conditiile in care locuieste singura, poate beneficia de subventie?
chestiunea subventii, se pare ca a fost pusa in exclusivitate in carca autoritatilor locale.Teoretic ar trebui sa beneficieze de subventii, insa nu stie nimeni daca efectiv se vor acorda sau nu...;)
Existenta suprafetei mai mare de 1000mp,este prevazuta ca si conditie pentru neacordarea subventiei de caldura
Curte maxim 2000 mp la tara si 1000 mp la oras. Ce depaseste, nu se incadreaza pentru plata ajutorului de incalzire.