Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... Un pic de ajutor... va rog frumos: recomandare carti ...
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

Un pic de ajutor... va rog frumos: recomandare carti de drept

Buna , Sunt student in anul 1 la drept .Din pacate nu toti profesorii isi dau interesul sa ne indrume sa cumparam carti bune pentru a invata.Obisnuiesc sa isi vanda ei cartile si atat.

De une si intrebarea mea.

Imi puteti recomanda cateva titluri de carti (+ autor ) va rog frumos?

Am sa scriu mai jos cursurile pe care le fac. Va multumesc .

Drept Civil.
Informatica Juridica ECDL
Drept Constitutional
Sociologie Juridica
Teoria Generala a Dreptului
Drept Roman
Gh.Beleiu - DREPT CIVIL ROMAN - Introducere in dreptul civil - Subiectele dreptului civil - Editia a XI-a revazuta si adaugita

I.Muraru, Elena Simina Tanasescu - Drept constitutional si institutii politice. Editia 13.Volumul I si II,

E.Molct - Drept privat roman - editie revazuta si adaugita,2010
Multumesc frumos.
Astept si pentru celelalte Cursuri.
Dumitru Mazilu-Tratat de teoria generala a dreptului
Artur Mihaila-Sociologia dreptului
Drept civil roman. Introducere in dreptul civil. Subiectele dreptului civil - Gheorghe Beleiu
[ link extern ]

Drept privat roman - Emil Molcut
[ link extern ]