avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 109 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sot si sotie obligatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sot si sotie obligatii

solidaritatea trebuie sa fie mentionata in mod expres in contract chari daca sunt sot si sotie?
Cel mai recent răspuns: Doncean , utilizator 10:50, 3 Noiembrie 2010
Natura contractului?

Intamplare hazlie: Onorata instanta! Ea fura, eu fur. Nepotrivire. Declar nulitatea actului de casatorie.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren cumparat doar de unul din soti eu_1967 eu_1967 Buna ziua Sunt casatorita de 12 ani cu un cetatean german,relatia dintre noi nu este una foarte stralucita.Acum 8 ani eu imi faceam actele pentru a-mi lua ... (vezi toată discuția)
Mama mea ne-a cumpărat (mie și soțului) un apartament, păstrând pentru ea uzufructul viager. acum suntem în divorț, se poate anula actul de vânzare cumpărare? Anais70 Anais70 Buna ziua! Se poate anula un act de vanzare cumparare? Mama mea ne.a cumparat un apartament, si.a pastrat dreptul de locuinta, dreptul viager, insa m.a trecut ... (vezi toată discuția)
Proprietar casatorit in statele unite declarat necasatorit in actele de proprietate romanesti dianarsn dianarsn Buna seara. Urmeaza sa achizitionez un apartament de la o doamna care pe actele de proprietate este declarata necasatorita la momentul cand a intrat in posesia ... (vezi toată discuția)