Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... balcon la etajul 4 ? exista vreo sansa?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

balcon la etajul 4 ? exista vreo sansa?

Buna seara.
La etajul 4 am vreo sansa sa obtin autorizatiile pentru construirea unui balcon la sufragerie? Mentionez ca in stanga si in dreaota geamului din sufragerie sunt balcoanele vecinilor iar pe coloana mea nu exista balcon din constructie. Vecinii de langa au cate 2 balcoane iar apartamentele de pe coloana mea nu au nici unul, nu este corect. As putea obtine autorizatiile sa construiesc singura balconul sau trebuie sa construim balcoane pe toata coloana de apartament?
Ce ma puteti sfatui?
Ce autorizatii/acte am nevoie? Daca este posibil, de bani stiti ceva?

Multumesc frumos
Pentru a va lamuri competent cu eventualele etape de parcurs,se impune sa solicitati oficial serviciului specializat din cadrul prmariei sa analizeze conditiile aparte existente la nivelul aparatmentului dvs
In raport de concluziile serviciului specializat,urmeaza sa desfasurati alte formalitati
De regula,in situatia in care condominiul nu a fost proiectat cu logie/balcon,ulterior nu se acorda avize pentru executat astfel de modificari, cu impact major asupra structurii de rezistenta a imobilului
ynocentta, utilizator