Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Regulament admitere in magistratura
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Regulament admitere in magistratura

A fost publicata Hot. penului CSM nr. 123/07.02.2008, hotarare ce contine modificarile la examenul cu 5 ani. Interesante...
Unde poate fi gasita si citita aceasta?!

Multumesc anticipaT,
CONS
www.csm1909.ro
REFERITOR LA VECHIMEA DE 5 ANI PT ADMITEREA IN MAGISTRATURA
ACEASTA PERIOADA TREBUIE SA FIE NEINTRERUPTA ?....CACI LA DEPUNEREA DOSARULUI , INTRE ACTELE NECESARE ESTE SI O ''DECLARATIE PE PROPRIE RASPUNDERE CA NU A AVUT INTRERUPERE IN ACTIVITATE''.
EU ASTA INTELEG? OARE ASA E?
NU SE POATE FACE SI CUMUL DE VECHIMI INAINTE SI DUPA INTRERUPERE?
Vechimea trebuie sa fie neintrerupta, nu se poate cumula. Am avut acum cativa ani o colega care nu a putut depune dosarul pt. ca tocmai venea din maternitate.

P.S.: grila de 70 de intrebari:D
Lăzăruţiu Lucian, Avocat
Am si eu o intrebare: daca vreau sa particip la concursul de admitere la INM, tatal meu avand antecedente penale,dar eu fiind sub tutela mamei, mama divortand de el cand aveam eu 5 ani, pot sa particip ???:-/