Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general o firma cu 2 puncte de lucru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

o firma cu 2 puncte de lucru

Buna ziua,
Este vorba de o firma cu doua puncte de lucru. La sfirsitul lunii oct unul din cele 2 puncte de lucru are stoc de marfa negativ. Intrebarea mea este daca se poate emite o factura....sau se poate transfera marfa doar cu aviz....Factic acest transfer a fost facut...altfel acel punct de lucru nu avea ce vinde... Acum cum se poate regla acest lucru din punct de vedere contabil???
Deci sa inteleg ca nu s-a inregistrat avizul cu marfa adusa?