Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general nedepunere declaratie 010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

nedepunere declaratie 010

Buna ziua,

De curand am fost angajata ca economist responsabil pentru 2 puncte de lucru ale unei societati, puncte de lucru ce apartin de sector 1 si respectiv sector 3. Am fost la administratiile finantelor publice ale celor doua sectoare sa vad daca totul este in regula cu declaratiile si la ambele centre mi s-a supus ca nu a fost depusa nici o declaratie 010 la modificarea vectorului fiscal (adica in 2007 si 2008). Restul declaratiilor sunt depuse iar sumele achitate la zi. Ce pot sa fac pentru a rezolva problema? Stiam ca depunerea declaratiei 010 intra in responsabilitatea societatii-mama...
verificati la socitatea -mama,daca nu sunt depuse..le faceti si depuneti..poate cu vorba buna scapati de amenda..:D
Am verificat. Sunt depuse. Nu stiu ce s-a intamplat. Imi iau inima-n dinti si ma duc iarasi la circa financiara sa mai tipe inca odata functionara la mine. Poate rezolv ceva. :( :((
Multumesc foarte mult de raspuns.
Luati cu Dvs. declaratiile originale. Intocmiti si o adresa catre A.F.P. cu explicatiile necesare ,la care sa anexati copiiile acestora in cazul in care raspunsul lor este acelasi.