Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Teapa okazii
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Teapa okazii

Buna ziua ! Daca a-m dat "teapa" la cineva pe okazii ( in loc sa ii trimit o pereche de adidasi Nike , iam trimis o pereche de tenisi de bazar) pot pati ceva ?:|

PS : transferul s-a facut prin Posta /ramburs

Multumesc !
Sigur, daca persoana respectiva depune plangere impotriva dvs., pentru inselaciune, puteti s-o patiti.Nu mai faceti asa ceva.
Pai eu aveam la vanzare o pereche de adidasi Nike si totusi i-am trimi o pereche de adidasi dar de bazar . Tocmai acum urmaream mai multe subiecte de genul asta si unii avocati , consilieri spuneau ca nu are ce s-a faca deoarece eu i-am trimis o pereche de adidasi chiar daca nu sunt cei care ii aveam la vanzare . :| Este adevarat ?

Multumesc ! :|
eu in locul persoanei pacalite v-as face imediat plangere la politie pt inselaciune.
UN alt ''tzepuit'' :(
In urma cu 4 zile am vandut pe acest site okazii, telefonul proprietate personala din cluj, catre un utilizator din constanta . Acesta m-a contactat, am stabilit pretul 850 lei urmand ca plata sa fie facuta prin transfer bancar din cotul lui in contul meu. A urmat schimbu de date intre noi pentru curierat. Mi-a dat adresa lui, eu am pus coletul cu telefonul la curier, el mi-a confirmat viramentul bancar printr-un "printscreen". Stiind ca acesta dureaza 24 de ore pana la intrarea banilor in contul meu, coletul a ajuns la destinatie in constanta, dar bani nu au ajuns inca in cont.
a 3 zi tot imi promitea ca se duce la banca sa rezolve sa vada ce se intampla ...
Am fost si eu la banca si din pacate nu s-a facut nici un transfer. Acasa mi-am dat seama ca dovada cu "printscreen" a fost editata cu date false ...
Azi l-am sunat dinou si imi spune ca e la munte cu prieteni si nu are timp sa mearga la banca, ca urmare ca isi bate joc de mine, are telefonul, eu nu am bani.
Ce pot sa fac si cui sa ma adresez, carui oficiu de politie sau parchetului, si din ce localitate, a mea, cluj, sau constanta, acolo unde a ridicat acest baiat coletul .
Va multumesc.
ce ai patit?