Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de chemare in instanta - doresc un model
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de chemare in instanta - doresc un model

Buna ziua.
Va rog tare mult sa ma ajutati cu un model de cerere de chemare in judecata!
Va multumesc!
precizati care este actiunea, pentru ce anume doriti sa chemati in judecata.
Buna ziua.
Am lucrat la o societate de brokeraj pana la data de 19.11.2010.
Mi-am depus demisia in temeiul art. 79 alin. 8 din codul muncii, directoarea neindeplinindu-si obligatiile privind drepturile salariale.
In urma discutiilor purtate cu ea refuza sa-mi dea cartea de munca si salariul cuvenit.
Mentionez ca in fiecare luna mi-a virat salariul cu intarziere de cca. 10-29 zile.
Va rog sa ma ajutati cu un model de cerere!
Va multumesc!