avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de chemare in instanta - doresc un model
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de chemare in instanta - doresc un model

Buna ziua.
Va rog tare mult sa ma ajutati cu un model de cerere de chemare in judecata!
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: mircea_c , utilizator 17:58, 23 Noiembrie 2010
precizati care este actiunea, pentru ce anume doriti sa chemati in judecata.
Buna ziua.
Am lucrat la o societate de brokeraj pana la data de 19.11.2010.
Mi-am depus demisia in temeiul art. 79 alin. 8 din codul muncii, directoarea neindeplinindu-si obligatiile privind drepturile salariale.
In urma discutiilor purtate cu ea refuza sa-mi dea cartea de munca si salariul cuvenit.
Mentionez ca in fiecare luna mi-a virat salariul cu intarziere de cca. 10-29 zile.
Va rog sa ma ajutati cu un model de cerere!
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inplicatii juridice anidarius anidarius Sunt Director Economic, si de 2luni firma nu mi-a mai facut platile salariale. Ce implicatii juridice ar rezulta daca in cateva zile imi voi prezenta demisia ... (vezi toată discuția)
Demisie corecta? si recuperare carte de munca pup_me pup_me Buna , vreau sa-mi dau demisia , as vrea daca puteti sa ma ajutati cu un formular , sau ce ar trebuii sa contina, si as vrea sa stiu cartea de munca in mod ... (vezi toată discuția)
Probleme desfacere contract de munca amalisca amalisca Buna ziua, va rog din suflet daca ma puteti ajuta cu un sfat,pentru mine ar fi un lucru super,de ce?pentru ca miercuri 08.09.2010,am primit vizita directoarei ... (vezi toată discuția)