Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... legislatia ce interzice accesul persoanelor insotite ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

legislatia ce interzice accesul persoanelor insotite de animale de companie in magazine

Buna seara,

S-a modificat - in ultima perioada - legislatia prin care se interzice intrarea persoanelor insotite de caini, pisici sau alte animale de companie in magazine, in special in cele in care sunt comercializate si produse alimentare;

As dori sa stiu legislatia - unde sunt reglementate aceste aspecte.

Multumesc anticipat

O seara buna.

CA
Sunt norme speciale ale DSV
Aceste situatii pot fi solutionate si prin hotarari ale Consiliilor Locale ale diferitelor orase.
multumesc!

seara buna

AC