avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... legislatia ce interzice accesul persoanelor insotite ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

legislatia ce interzice accesul persoanelor insotite de animale de companie in magazine

Buna seara,

S-a modificat - in ultima perioada - legislatia prin care se interzice intrarea persoanelor insotite de caini, pisici sau alte animale de companie in magazine, in special in cele in care sunt comercializate si produse alimentare;

As dori sa stiu legislatia - unde sunt reglementate aceste aspecte.

Multumesc anticipat

O seara buna.

CA
Cel mai recent răspuns: aura calin , utilizator 21:52, 24 Noiembrie 2010
Sunt norme speciale ale DSV
Aceste situatii pot fi solutionate si prin hotarari ale Consiliilor Locale ale diferitelor orase.
multumesc!

seara buna

AC

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordul vecinilor pentru a tine un caine in apartament? scor.pio scor.pio Va salut! Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva. In urma unei mici discutii avuta cu unul dintre vecini (locuiesc intr-n bloc de 8 etaje), va rog ... (vezi toată discuția)
Hrana animale ursu1980 ursu1980 As dori sa imi deschid un magazin alimentar si vreau sa va intreb daca pot comercializa hrana pentru caini si pisici sau trebuie sa obtin o autorizatie ... (vezi toată discuția)
Detinere caine in apartament adinanicoleta adinanicoleta Buna ziua, sunt in urmatoarea situatie: detin un catie de talie mica in varsta de 13 ani in locuinta proprietate personala.Cainele nu este periculos dar la fel ... (vezi toată discuția)