avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 274 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bolnav la Bloc - muzica la volum maxim
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bolnav la Bloc - muzica la volum maxim

Buna,
Doresc sa ma ajutati cu un raspuns , ceva deoarece ma aflu intr-o situatie mai aiurea....

Am 27 de ani locuiesc intr-un bloc la etajul 2.
Am un vecin care are un baiat (dereglat 100%) la PARTER care asculta muzica non-stop (de se cutremura geamurile la mobila), Dimineata -dupamasa-seara-noaptea.
Are o singura melodie house ( BUMMM, BUUUMMM) pe care o da la REPEAT . Am 27 de ani si pana acum, un an si mie imi placea muzica de toate felurile. Acum sistemul meu 5.1 e plin de praf (la ce sa-l folosesc cand am muzica destula).

Am vorbit cu vecinul (atat cat sa putut) dar nu vrea sa inteleaga nimic.
Am vorbit cu administratoarea dar nu vrea sa faca nimic deoarece sunt prieteni de familie cu vecinul. Si oricum administratoarea nu locuieste in acest bloc.
Am vorbit si cu POLITIA pe care am chemat-o. Le-a spus ca daca vor muzica la MAXXX sa mearga in padure.

Tot nimic...

Am contactat Politistul de proximitate de "inspe" mii de ori. A fost liniste cate 1-2 zile maxim.

Ce mai trebuie sa fac deoarece nu ma pot odihnii din cauza acestui bolnav psihic.
La etajul 1 am 2 vecine in varsta care le este frica de acest BOLNAV si inghit totul .
CHIAR NU EXISTA NICI O SOLUTIE?
Ce pot sa fac??? M-am saturat de MUZICA , POLITIE INCOMPETENTA , ,etc.

Poate patii ceva daca primeste 2-3 amenzi? Asa ar fii normal , la vre-o 3 amenzi pentru aceasi "fapta" sa primeasca un "bonus" , macar o noapte la "hotelul" sectiei.... nu?
Ultima modificare: Miercuri, 27 Februarie 2008
fx, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 17:07, 28 Februarie 2008
Deranjant, intr-adevar!
Mai faceti o reclamatie la Politie, probabil ca prima data cand au fost chemati, i-au data vecinului doar un avertisment, a doua oara va primi amenda si s-ar putea sa-si dea seama ca acest "hobby" il poate costa...
Pai a fost si politistul de proximitate de cateva ori.
Daca vroia intelegea demult....
NU VOR sa priceapa ca nu poti chinuii boxele alea NON STOP la MAXX si acum cand va scriu merg boxele.

Ce e mai grav e ca am impresia ca ei il cunosc pe sectorist ... care la randu lui doar stie toata sectia si nimeni nu face nimic...
Ultima modificare: Miercuri, 27 Februarie 2008
fx, utilizator
Depuneti o sesizare la comandantul sectiei de politie de care apartineti.
a. Plangere pentru tulburarea linistii... De cate ori e nevoie.
b. In instanta pentru obligatia de a face.
c. Daune.
d. Toate cele de mai sus.
:D
Toate plangerile la politie sa le faceti in scris, nu doar sa vorbiti cu ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art.320 cp felixtm felixtm Revin cu o problema mai veche si rog pe cei care cunosc sa ma indrume. Deci am o familie vecini la bloc care asculta zilnic zi-noapte muzica(numai house bum ... (vezi toată discuția)
Binecunoscuta problema cu boxele de sunet ContSters120977 ContSters120977 Buna Ziua! Stiu ca probabil cei de aici s-au cam plictisit discutand asa ceva! Totusi de la caz la caz exista particularitati! Sa va povestesc cazul ... (vezi toată discuția)
Deranjarea linistii publice Eduardito Eduardito As dori sa stiu daca pot suna la urgente pentru a sesiza tulburarea linistii publice si daca cei reclamati vor afla datele mele de contact,am un vecin care ... (vezi toată discuția)