Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Factura emisa dupa 3 ani de la expirarea contractului
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Factura emisa dupa 3 ani de la expirarea contractului

Contractul de furnizare a expirat la 01.05.2007, iar factura a fost emisa doar in luna noiembrie 2010. Termenul de prescriptie incepe sa curga de la data emiterii facturii?
Multumesc!
3 ani de la data SCAdentei facturii;
Atentie.
Pentru perioada cuprinsa intre data expirarii contractului(01.05.2007) si data emiterii facturii(30.11.2010), pot cere dobanda legala?