avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... avarii ale masinii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

avarii ale masinii

Nu stiu daca aici trebuia sa incadrez acest subiect dar totusi intreb.
Daca masina a fost avariata aproape in totalitate in urma caderii unui pom pot da administratia strazilor sau adp-ul in judecata sa plateasca despagubiri?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: nico-leta , utilizator 20:37, 3 Decembrie 2010
si cum veti proba culpa acelor institutii? e un caz fortuit ce vi s-a intamplat.
mamaie, eu cred ca ADP-ul..
da ce masina aveati:D
indicat ar fi sa chemati Mun. Bucuresti prin Primar ;) si Adp-ul pt. a raspunde in solidar.X-(
:giggle::training:
Ultima modificare: Miercuri, 1 Decembrie 2010
praporgescu, utilizator
praporgescu a scris:

indicat ar fi sa chemati Primaria de sector si Adp-ul pt. a raspunde in solidar.


de ce ar fi indicat primaria..
primaria e o cladire si cladirile nu pot sta in judecata:rofl:
athe a scris:

si cum veti proba culpa acelor institutii? e un caz fortuit ce vi s-a intamplat.



Pai am chemat politia, am facut si un proces verbal si poze.

Alte discuții în legătură

Proprietatea spatiului verde din spatele blocului ion minca ion minca Unul dintre vecini a avut surpriza neplacuta de a-si gasi masina avariata din cauza unui copac cazut in spatele blocului, iarna trecuta. Masina a fost reparata ... (vezi toată discuția)
Furtuna ce a generat caderea unui pom pe autoturismul personal Dulcina Dulcina in 06-07 ianuarie 2012, un copac din curtea unei institutii de stat, a cazut pe autoturismul personal aflat in parcarea amenajata de ADP. Intre parcarea ... (vezi toată discuția)
Cine plateste? masina distrusa de caderea unui copac corina99 corina99 As dori sa stiu cine plateste pagubele in cazul unui nuc sanatos cazut pe o masina pe domeniu public din cauza unei furtuni puternice ..multumesc (vezi toată discuția)