Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... avarii ale masinii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

avarii ale masinii

Nu stiu daca aici trebuia sa incadrez acest subiect dar totusi intreb.
Daca masina a fost avariata aproape in totalitate in urma caderii unui pom pot da administratia strazilor sau adp-ul in judecata sa plateasca despagubiri?

Multumesc
si cum veti proba culpa acelor institutii? e un caz fortuit ce vi s-a intamplat.
mamaie, eu cred ca ADP-ul..
da ce masina aveati:D
indicat ar fi sa chemati Mun. Bucuresti prin Primar ;) si Adp-ul pt. a raspunde in solidar.X-(
:giggle::training:
praporgescu, utilizator
praporgescu a scris:

indicat ar fi sa chemati Primaria de sector si Adp-ul pt. a raspunde in solidar.

de ce ar fi indicat primaria..
primaria e o cladire si cladirile nu pot sta in judecata:rofl:
athe a scris:

si cum veti proba culpa acelor institutii? e un caz fortuit ce vi s-a intamplat.

Pai am chemat politia, am facut si un proces verbal si poze.