Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... astept un sfat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

astept un sfat

buna ziua am o problema, am un credit de nevoi personale cu buletinul ,eu stau cu sotul meu la mama lui neavind unde sa stam momentan bunuri nu avem si banca la care am avut creditul a vindut creditul la o firma de recuperare cycle european srl,mentionez ca nici eu si nici sotul nu lucram si ne este greu sa platesc neavind un venit coonstant nu am de unde sa platesc rata lunara ,as dori sa stiu ce se va intimpla va multumesc mult.
In situatia mentionata recuperatorul dupa ce va desfasura procedura executarii silite ,
va constata starea dvs de insolventa,va consemna situatia in proces verbal
Functie de interesul recuperatorului, executarea silita se poate intinde pe urmatorii 3 ani,perioada in care eventual poate fi recuperat debitul prin executarea de bunuri sau drepturi de natura salariala